Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła
Autor Wiadomość
Giotto Nero
Administrator


Karta Postaci
Relacje

29 Lat

Shadow

Człowiek

Mare Calmo

Moc Przodków


This is reality.

Wysłany: 2016-06-09, 02:13   Fabuła
  
Multikonta: Erron Black, Marco Serafino, RorschachWiele milionów lat przed Nieśmiertelnym i jego Rządem Naczelnym pojawiło się życie, a wraz z nim magia, która towarzyszy wszystkim stworzeniom we wszystkich wymiarach od zarania dziejów. Przez wieki ludzie, demony, zmiennokształtni czy nawet nieumarli nauczyli się z niej korzystać. Każdy miał w tym odrębny cel, co nie zmienia faktu, że pojawili się również pierwsi, którzy zamierzali wykorzystać magiczne zdolności do podporządkowywania sobie innych. Nieliczni posiedli tak wielką moc, by móc wcielić takie plany w życie. Jednemu tylko się to udało...
Nieśmiertelny, bo tak nazywany jest we wszystkich wymiarach wielki... właściwie kto? imperator? król? cesarz? Nic z tych rzeczy. Po prostu, Nieśmiertelny. Był to tak potężny mag, że nawet najznamienitsi sztukmistrzowie i wojownicy, musieli złożyć mu pokłon. Nikt nie wie skąd ten tajemniczy mag pochodził, ciężko też określić jakiej jest rasy. Wiadomo tylko tyle, że jest w stanie zrównać z ziemią wszystkie wymiary, których mianował się nieśmiertelnym władcą.
W roku 10.000 Old World, Nieśmiertelny wyznaczył pięć wymiarów, które zostały scharakteryzowane jako "Główne": Ludzi, Demonów, Zmiennokształtnych, Nieumarłych (upadłych) i Rządu Naczelnego. Pierwsze trzy wymiary zostały wyselekcjonowane dla największych reprezentacji ras we wszystkich światach. Ludzie otrzymali pozwolenie Nieśmiertelnego na nazwanie swojego wymiaru Ziemią, demony postanowiły wybrać lennika Nieśmiertelnego, który jednocześnie będzie służył wielkiemu władcy Rządu Naczelnego. Tak o to na tronie zasiadł ród Khan, który trwa we władzy do dziś. Zmiennokształtni zaś stanowili rasę wszystkich tych, którzy potrafili przybierać różne formy zwierząt oraz zmieniać cechy swojego wyglądu na własne potrzeby. Dwa ostatnie wymiary: Nieumarłych i Rządu Naczelnego zostały stworzone z myślą o odpowiednio - karze i nagrodzie. Przeciwnicy wielkiego Nieśmiertelnego zostają zsyłani do wymiaru Nieumarłych, w którym następuje czyszczenie pamięci, a następnie zmiana w rządne krwi stworzenia, które błąkają się bez celu, życia i szczęścia po innych wymiarach. Wymiar Rządu zaś jest główną siedzibą wszystkich najważniejszych osobistości we wszystkich wymiarach. To tam odbywają się główne narady, a także rezyduje sam Nieśmiertelny razem ze Światową Szlachtą, która kontroluje pozostałe wymiary.
Późniejsze wieki przyniosły wiele wojen oraz wielkich postaci, które przyczyniły się nie tylko do rozwoju kultury, historii i magii, ale również do wielkich zmian w prawach rządzących wszystkimi światami. Zaczęły powstawać magiczne klany, mające korzenie w dawnych tradycjach poszczególnych ras, zaczęły również działać wielkie organizacje takie jak rządy, czy królestwa, które zamierzały kontrolować swoje ziemie na różne możliwe sposoby.
Po latach wojen, w każdym z wymiarów wykształciła się pewna idea, która przyświecała życie każdej rasie, każdemu człowiekowi. Demony po wielu konfliktach nadal nie zaprzestają wojen, pomimo podpisania pokojowego paktu z 1945 roku New World. Podbijają mniejsze wymiary, celem przygotowania armii do wielkiej wojny przeciw pozostałym rasom. Zmiennokształtni stali się azylem dla zbłąkanych dusz, weteranów wojennych mających dosyć walki i dla wszystkich tych, którzy szukali pokoju oraz integracji z naturą. Ludzie zaś żyli w swoim świecie, odbudowując miasta po wyniszczających konfliktach ze wszystkimi rasami. Nastała długa era pokoju. Została powołana również Rada Pięciu, która składa się z przedstawicieli wszystkich pięciu głównych wymiarów i jest ona niczym innym jak delegacją oraz głosem konkretnego świata w sprawach dotyczących przyszłości wszystkich.

Rok 2000 - Pokój!


Tak brzmiał tytuł gazety "New York Times" w 2000 roku, a dokładniej 1 Stycznia, gdy podpisany został "Pakt Tysiącletniego Spokoju", na którym widniał podpis między innymi Wielkiego Imperatora Khana czy jednego z delegatów Republiki Zival. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem nie tylko w pięciu głównych wymiarach, ale również w poszczególnych mniejszych światach, nawet tych nieodkrytych.
Życie Demonów, Zmiennokształtnych i Nieumarłych wróciło na swoje dawne tory. Ludzie zaś zapomnieli o magii - nieliczni wiedzą o jej istnieniu, nie wspominając już o istnieniu klanów i organizacji, które stosują ją w życiu codziennym. Decyzją wszystkich najwyżej postawionych osób w wymiarze ludzi, magia powinna zostać utrzymana w tajemnicy i tylko nieliczni wiedzą o jej istnieniu. Archiwa zastąpiły komputery, rozwinęła się technologia, ludzie teraz zamiast telepatią, porozumiewają się telefonami komórkowymi. Zamiast przemieszczać się teleporterami, podróżują samochodami. Magia poszła w zapomnienie... ale czy aby na pewno?

_________________
Ostatnio zmieniony przez Giotto Nero 2016-06-17, 21:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
Gadu Gadu: 10593558
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Styl został dostosowany do przeglądarki Chrome. Styl oraz wygląd forum zostały zaprojektowane przez Mort'a. Wszelkie prawa zastrzeżone.